BLOG

Czakra serca – jak i po co ją otwierać?

Według mnie otwarta czakra serca jest kluczem do rozwoju osobistego i duchowego.

W okolicach serca, w środku klatki piersiowej każdy z nas ma swoje centrum energetyczne – czakrę serca, dzięki której łączy się energetycznie z innymi osobami oraz ze swoim źródłem.

Czakra serca oddziałowuje na:

 • Miłość i relacje międzyludzkie.
 • Umiejętność brania i dawania.
 • Współodczuwanie i przebaczenie.

 

Jeśli czakra serca jest otwarta jesteś bardziej empatyczny, wyrozumiały, potrafisz okazywać wzniosłe emocje – wdzięczność, miłość, zachwyt i radzisz sobie z trudnymi emocjami (potrafisz je okiełznać) gniew, uraza, zazdrość, smutek, żal itp.

Niewiele jednak osób posiada otwartą czakrę serca lub nie chce jej otwierać. Dlaczego?

Bo to boli … jej otwarcie dotyka traum, wymusza zetknięcie się z trudnymi emocjami i ich przeżycie, z których najtrudniejszą wg mnie kwestią jest WYBACZENIE komuś urazy czy krzywdy. Jeśli nie przebrnie się przez te trudne emocje, nie będzie można w pełni odczuwać także tych wzniosłych uczuć.

Większość ludzi żyje na poziomie energetycznym trzech dolnych czakr (korzenia, sakralnej i splotu słonecznego), czyli skupiają się na pracy – zarabianiu na życie oraz na zaspokajaniu podstawowych potrzeb: jedzenia, picia, snu czy potrzeb seksualnych. Boją się oni wyrażania prawdziwego siebie i tego co naprawdę czują czy myślą, często się wstydzą lub boją, mają trudności z kreowaniem swojej rzeczywistości.

Wzniesienie się do czakry serca, czyli rozprawienie się z traumami, pokonanie strachu, żalu, urazy, zazdrości, wstydu nie tylko pozwala nam wnieść się wibracyjnie, odczuwać i wyrażać wzniosłe uczucia ale także otwiera nam drogę do czakr na wyższym poziomie tj. gardła, trzeciego oka i korony.

Poprzez czakrę gardła możemy już siebie wyrażać bez strachu, poprzez trzecie oko mamy kontakt z wyższą świadomością, dużą intuicję, wiemy, czujemy co będzie, porozumiewamy się telepatycznie z rezonującymi z nami osobami itd.

Moje rady jak odblokować /wspomagać czakrę serca:
TERAPIA: pokonać strach, wyzbyć się ograniczających przekonań i zmierzyć się z niskimi stanami emocjonalnymi, poszukać pomocy; jeśli otworzysz się na pomoc ona do Ciebie spłynie poprzez film, książkę lub poznasz osobę, która Ci pomoże; jeśli potrzebujesz komuś wybaczyć to możesz przejść ten proces podczas sesji holistycznej; w odblokowaniu przepływu energii pomocny jest też proces SOUL BODY FUSION

ĆWICZENIA: otwierać klatkę piersiową – kilka pozycji z jogi tutaj pomoże czy rozciąganie na piłce; możesz zaobserwować, że osoby przygarbione są skryte i mają problem z wyrażaniem siebie, barykadując swoje centrum energetyczne, wzmacnianie pleców i rozciąganie klatki piersiowej wspomoże czakrę serca

MUZYKA: czakrę serca wzmocnisz także słuchając wysokowibracyjnej muzyki z częstotliwością 639HZ sprzyjającą tej czakrze, także dźwiękami mis, gongów, kamertonów

KOLOR: wspomożesz ją także kolorem zielonym – przebywaj w naturze, wśród roślin, spróbuj się nimi zachwycać, chłonąć zieleń wszystkimi zmysłami; także kolor różowy wspiera czakrę serca

ZAPACH (kadzidła, olejki): róża, bergamotka, melisa.

KRYSZTAŁY: turmalin, kwarc różowy, awenturyn, szmaragd, malachit i jadeit.

AFIRMACJE:
Wybaczam sobie i innym wszelkie urazy i wyrządzone krzywdy.
Akceptuje siebie i innych takimi, jakimi jesteśmy.
Kocham i szanuję siebie oraz innych.
Rozumiem moje życiowe lekcje płynące z każdej relacji.

Podsumowując – czakra serca otwiera nam drogę do życia w lepszej jakości, poprawiają nam się relację z samym sobą, akceptujemy siebie oraz umiemy akceptować innych, poprawiają się nam relację z ludźmi, potrafimy siebie wyrażać, potrafimy odpuszczać, kochać, cieszyć a nawet zachwycać się życiem.

Poprzez rozprawienie się z niskowibracyjnymi stanami emocjonalnymi odczuwamy ulgę, spokój, moc – tak jakbyśmy pozbyli się ogromnego ciężaru z pleców, dzięki czemu zwalania się nam energia na pasję, kreatywność i życie w lekkości i radości.

 

Niosę Wsparcie!

sprawdź MOJĄ OFERTĘ

 • Wychodzę z traumy

  4500,00 
 • Powrót do matczynej miłości

  3500,00 
 • Czuję swoją wartość

  6500,00 
 • Przyjmuję ojca, uznaję swoją męskość

  3500,00 
 • Jestem w karmiącej relacji

  11000,00